Uluslararası Büyükçekmece Fotoğraf Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu..

 

afiş 600

7’inci Uluslararası Büyükçekmece Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğrafçıların ödülleri törenle takdim edildi.

17’inci Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Büyükçekmece Belediyesi, Türkiye Fotoğraf Federasyonu (TFSF) ve Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (BÜFOD) işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Büyükçekmece Fotoğraf Yarışması’nda 46 ülkeden 1067 fotoğrafçının gönderdiği 9 bin 165 fotoğraf yarıştı. Yarışmada serbest renkli, serbest siyah – beyaz ve çocuk olmak üzere 3 kategoride altın madalyaları Vietnam, Çek Cumhuriyeti ve Çinli fotoğrafçılar kazandı.

Derece giren fotoğrafçıların ödülleri, Büyükçekmece Kültürpark Kemal Sunal Amfi Tiyatro’da düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. Büyükçekmece Belediyesi Sanat Danışmanı ve Yarışma Seçici Kurulu Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, Seçici Kurul Üyeleri Burak Şenbak ve IAAP Başkanı Vladimir Jovanovski, Büyükçekmece Fotoğraf Derneği Başkanı Hürriyet Akın’ında hazır bulundu.

Ödüller takdim edildi

Yarışma sonucu dereceye giren ve mansiyon ödülüne layık görülen ve ödül töreninde hazır bulunan fotoğraf sahiplerinden mansiyon ödülüne layık görülen Ferhat Gürsu ve İsmail Hakkı Kubilay, bronz madalya almaya hak kazanan Ayhan Turan Menekay’a ödülleri Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı, Türk Folklor Kurumu Başkanı ve Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Komitesi Başkanı Gürhan Ozanoğlu tarafından verildi. Ayrıca ödül töreninde bulunamayan fotoğraf sahiplerinin adına Büyükçekmece Fotoğraf Derneği Başkanı Hürriyet Akın’a madalya ve ödülleri verildi. Törende Nebiha Bacıoğlu’nu da festival özel ödülü verildi.

Yarışmada dereceye giren ve ödül kazanan tüm fotoğraf sanatçılarını kutlarız.

BÜFOD YÖNETİM KURULU

tören (2) tören (3) tören (4) tören (5) tören (6) tören (7) tören (8) tören (9) tören (10) tören (11) tören (1)