Büyükçekmece’nin Büyükleri 2

TEŞEKKÜR2

Büyükçekmece’nin Büyükleri 2,

“Büyükçekmece’nin Büyükleri-2” projesini iki yıla yakın sürede titiz bir çalışmayla bitirip bugünlere gelmenin gururunu yaşıyoruz. İlkini 2014 yılınca bitirdiğimiz projemizin hemen devamında Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (BÜFOD) proje ekibi olarak çekimlerine başladığımız fotoğraflarımızı 15 Mayıs 2016 Pazar günü muhteşem bir sergi ve sunumla sonlandırdık. 70 yaş üstü Büyükçekmeceli 320 büyüğümüzü fotoğrafladık, videolarını çektik. Büyükçekmece Belediyesinin organizasyonu ile evlerinden alınıp sergi alanına getirilen büyüklerimizin kendi fotoğraflarının önündeki görüntüleri çok güzeldi, duygulu anlar yaşadık.

Dernek başkanımız San. Hürriyet Akın öncülüğünde BÜFOD ekibi olarak bu fotoğrafların sadece bir denklanşöre basmaktan ibaret olmadığını çok iyi biliyorduk; Öncesi ve sonrasıyla BÜFOD proje ekibinin özverili bir çalışmasının ürünüydü fotoğraflarımız ve videolarımız.

Sadece fotoğraf çekmedik biz; Fotoğraflarını çektiğimiz büyüklerimizi evlerinde ziyaret ederek “Büyüklerimizi Saymak” görevimizi de yerine getirmeye çalıştık. Kimi zaman onlarla güldük, kimi zamanda onlarla üzüldük, ağladık.. Hayat hikayelerini dinlerken fotoğraflarını çekmek bile ikinci planda kaldı. Kimi zaman sadece sohbet ettik.. Fotoğraflarını çekip görevimizi bitirmedik, tekrar tekrar ziyaretlerine gittik.. Çocuklarımıza, dostlarımıza anlattık.. Keşke her birini ayrı ayrı anlatabilsek sizlere.. Titreyen elleriyle bizler gitmeyelim diye ikramda bulunmaya çalışanları mı? Ne olur tekrar gelin diyenleri mi?  Bizler ayrılırken çocuklarından ayrılır gibi üzülenleri mi? Bizi tekrar gördüklerinde de yüzlerinde gördüğümüz o mutlulukları mı? Her biri gönül zengini..

Ne mutlu bizlere ki “Büyükçekmece’nin Büyükleri” projesinde bu güzel insanları tanıyarak yaşamlarından dersler çıkartıp, erdemli insan olmanın sadece nefes alıp vermek olmadığı bilincinin gelecek kuşaklara aktarılması görevini de üstlenmenin onurunu yaşadık.

Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (BÜFOD) olarak Büyükçekmece halkıyla da bütünleştiğimize inanıyoruz.

Bu projede bizlere her türlü desteği sunan, sanat ve kültür adamı Büyükçekmece Belediye Başkanı Sayın Dr. Hasan Akgün’e, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Sn. Nazan Karagözoğlu’na ve kültür müdürlüğü ekibine ve tüm Belediye yönetici ve çalışanlarına, fotoğrafların gerçek mimarları tüm BÜFOD proje ekibine ve ekipte olmasalar bile bizlere proje çekimlerinde, sergi hazırlıklarında ve sergi günü verdikleri desteklerle yanımızda olan tüm BÜFOD üyelerine çok teşekkür ederiz..

Yeni projelerde buluşmak ümidiyle saygılar sunuyoruz.

BÜFOD YÖNETİM KURULU