16. BÜYÜKÇEKMECE ULUSLARARASI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ BAŞLIYOR……

16-festival-slider 600

Sanat Sevgiyle, Kültürler Dostlukla Buluşuyor ; Büyükçekmece Belediyesi tarafından organize edilen Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali  31 Temmuz -08 Ağustos 2015 tarihleri arasında on altıncısı gerçekleşecek.

Büyük başarılara imza atan Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Türkiye’nin, UNESCO’ya bağlı CIOFF (Uluslararası Folklor Festivalleri ve Geleneksel Sanatlar Organizasyon Konseyi) üyesi ve A Kategorisindeki ilk festivallerinden biridir. 2010 ve 2011 yıllarında festivalimiz, CIOFF tarafından dünyanın en iyi kültür ve sanat festivali seçilmiştir.Şimdiye Kadar yapılan 15 festivale dünyanın dört bir köşesinden 10.000’in üzerinde sanat ve kültür elçisi katılmışlar ve bu sanatçılar festival sayesinde ülkemizi, insanımızı, kültürümüzü, tanıma fırsatı bulmuşlardır.

Festivallerimize katılan bu sanatçılara ülkemizi tanıtırken, insanlarımıza da katılımcı ülkelerin ekipleri tarafından kültürleri anlatılmış, kurulan dostluk köprüsüyle yoğun bir kültür alışverişi yaşanmıştır.Bunun haricinde misafir ettiğimiz sanatçılar, ülkemizden çok iyi duygularla ayrıldıklarından, gördüğü ilginin yanı sıra ülkemizi, kültürümüzü kendi ülkesinde anlatarak fahri elçiliğimizi yapacakları muhakkaktır. Sevgi Birbirimize, Barış Hepimize..

 

Print Print Print

16-festival-genel-Afis Print Print