“BÜYÜKÇEKMECE’DE FESTİVAL” TEMALI FOTOĞRAF YARIŞMASI

 

“BÜYÜKÇEKMECE’DE FESTİVAL” Fotoğraf Yarışması ve Sergisi”

Dünyanın en iyi festivallerinden biri olan Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali 31 Temmuz – 8 Ağustos 2015 tarihleri arasında ilçemizce gerçekleşiyor. Bu festival ülkemizi ve şehrimizi Dünya’ya tanıtırken dünyanın kültürlerini de halkımızla bir araya getiriyor.

Büyükçekmece’nin tarihi ve kültürel yapısını, günlük yaşantısını, doğal güzelliklerini festival süresince düzenlenen etkinlikleri de kapsayacak şekilde, estetik bakış açısı ile belgelemek, tanıtmak için “BÜYÜKÇEKMECE’DE FESTİVAL” temalı fotoğraf yarışması ve fotoğraf sergisi düzenliyoruz.

Bu kapsamda BÜFOD üyelerinden, 16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali süresince çekilen, Festivalin Büyükçekmece’nin sosyal, ekonomik yaşamına getirisi, Festival-Halk ilişkisi ve Festival’i yaşamak içerikli fotoğraflarınızı bekliyoruz.

“BÜYÜKÇEKMECE’DE FESTİVAL” temalı fotoğraf yarışmasına ve sergimize sadece BÜFOD üyeleri katılabilecektir.

İlk üçe giren fotoğraflar ile birlikte sergilemeye değer bulunan 20 fotoğraf yarışma sonrasında sergilenecek olup, Birinci, ikinci ve üçüncü seçilen eser sahiplerine ödül verilecektir.

Koşullar:

 1. BÜFOD üyelerinin katılımına açıktır. (Geçmiş dönem borcu olmaması gerekmektedir.)
 2. Fotoğrafların 31 Temmuz 2015 – 08 Ağustos 2015 Tarihleri arasında, Büyükçekmece ilçe genelinde çekilmiş olması ve “BÜYÜKÇEKMECE’DE FESTİVAL” temasına uygun olması gerekmektedir.
 3. Fotoğraflar Renkli-Dijital olacaktır.
 4. Fotoğraflar RAW+JPEG olarak yüksek çözünürlükte çekilmiş olmalıdır. (Gerektiğinde RAW formatı istenebilecektir.)
 5. Her katılımcı en fazla 3 adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.
 6. Fotoğraflar gönderilmeden önce isimlendirme yapılacaktır. (5 harfli rumuz + sıra no + fotoğraf adı, Örnek: Fatih Yaşar’a ait renkler isimli fotoğraf için FTHYA_01_renkler)
 7. Fotoğraflar JPEG formatta 300 dpi çözünürlükte, uzun kenarı en az 2400 piksel ve 70*50 cm ölçülerinde düzenlenip 12 Ağustos 2015 Çarşamba saat 17.00’ye kadar sergibufod@gmail.com adresine iletişim bilgileri ile birlikte “BÜYÜKÇEKMECE’DE FESTİVAL” rumuzu ile gönderilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 8. Ödül alan ve sergilenen fotoğraflar sergi bitiminde eser sahiplerine teslim edilecektir.
 9. Sergileme tarihi daha sonra açıklanacaktır.
 10. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 11. Yarışmaya katılan fotoğraflar Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (BÜFOD) ve Büyükçekmece Belediyesi arşivinde kullanılmak üzere saklanacaktır.
 12. Gönderilecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır
 13. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

SEÇİCİ KURUL

 1. Güler ERTAN İstanbul Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi
 2. Nazan KARAGÖZOĞLU Büyükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü
 3. Hürriyet AKIN BÜFOD Yönetim Kurulu Başkanı

 

Yarışmamız BÜFOD üyelerine yönelik bir fotoğraf yarışmasıdır.

BÜFOD YÖNETİM KURULU

 

yarışma 600