“ALBATROS” KISA FİLM GALASI

 

 

ALBATROS..

BÜFOD olarak Büyükçekmece Belediyesi işbirliği ile oluşturduğumuz “SENARYO VE FİLM ATÖLYESİ” proje ekibinin hazırladığı “ALBATROS” kısa filmimizin, 1 Mart 2015 Pazar günü saat 15.00’de Büyükçekmece A.K.M. Bedia Muvahhit Gösteri salonundaki galası için tüm sanatseverleri bekliyoruz.

BÜYÜKÇEKMECE’ DE  TÜRK SİNEMASININ 100.YILI KUTLANIYOR

Uluslararası kültür ve sanat festivalleriyle  dünya çapında ödüller alan, öncü olduğu resim sergileri Guinness rekorlar kitabına giren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün sanatsal etkinliklere bir yenisini ekledi : SİNEMA. Büyükçekmece Belediyesi  tarafından düzenlenen “SENARYO ve FİLM ATÖLYESİ” geçtiğimiz ekim ayında ilk katılımcılarıyla buluştu. İstanbul Arel Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Elif İdacıtürk’ün danışmanlık yaptığı projede  Özgün Hakan Uygun, Ulaş Dönmez ve Aykut Kartal eğitmen olarak yer aldı. Senaryo yazarlığı, kamera, kurgu ve yönetmenlik dersleri kapsamında üç aylık dönem  tamamlandı ve kısa metrajlı bir film çalışması gerçekleştirildi.

Fotoğraf çekmek için bir sahil kasabasına gelen iki arkadaşın hüzünlü hikayesini anlatan “ALBATROS” adlı kısa filmin galası 1 Mart 2015 Pazar günü, Saat: 15.00’ te, Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Yönetmenliğini Salih Yıldırım’ ın yaptığı filmde başrolleri Yılmaz Aktürk ve Özden Özpehlivan oynuyor.

ALBATROS

“Kanatlarımızı çırpmadan nereye kadar uçabilirdik ?”

Bir albatros değildik sonuçta. Uzun süre havada kalamazdık… O kadar büyük kanatlarımız yoktu, ne de ihtişamımız… Bembeyaz değildik. Işığımız kimsenin gözlerini kamaştırmazdı. Ama “herhangi bir şey olabilme” nin düşü…

-Ben albatros değilim ki kılım kıpırdamadan maviliklere süzülebileyim, dedi.

Aslında her insan bir albatros. Bu yüzden herkes denize biraz yakın, tuza ve gözyaşına da… Bu yüzden sahildeki son noktanın adı bu deniz kuşuna adanmış. Çünkü ne kadar yürürsek yürüyelim sahilin sonuna varamayacağız. Ne kadar bakarsak bakalım birbirimizin kanatlarını göremeyeceğimiz gibi…

ALBATROS

 

 

ALBATROS WEB